Gala Nauki Polskiej 2024. Nagrody dla badaczy IMiF.

W ramach Dnia Nauki Polskiej najbardziej wyróżniający się przedstawiciele środowiska naukowego i akademickiego otrzymują nagrody. W tym roku mamy podwójne powody do świętowania – gala odbyła się na Politechnice Warszawskiej, a wśród laureatów są nasi badacze.

Dzień Nauki Polskiej jest okazją do upamiętnienia osiągnięć najwybitniejszych polskich uczonych, którzy na stałe wpisali się w historię nauki, dokonując przełomowych odkryć w różnych dziedzinach. Święto zostało ustanowione w 2020 roku i jest obchodzone 19 lutego - w dzień urodzin Mikołaja Kopernika - jednego z naszych najwspanialszych badaczy.

W tym roku w przededniu Dnia Nauki Polskiej - 18 lutego - w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej spotkali się przedstawiciele uczelni i świata nauki z całego kraju. Tradycją stało się bowiem, że to święto to okazja do uhonorowania Nagrodami Ministra Nauki osób wybitnie zaangażowanych w działalność naukową i akademicką.

- Cieszę się, że dziś podczas Gali Nauki Polskiej grono młodych ludzi zostanie nagrodzonych - podkreślał Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba. - Inwestycja w naukę to najlepsza inwestycja.

W tym roku przyznano 59 Nagród Ministra Nauki, w tym 50 indywidualnych i 9 zespołowych. Doceniono osiągnięcia w działalności organizacyjnej, wdrożeniowej, dydaktycznej, naukowej i całokształt dorobku.

W Gali Nauki Polskiej uczestniczyli przedstawiciele uczelni i świata nauki z całej Polski.

Wśród nagrodzonych za działalność naukową znalazła się prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska z Wydziału Mechatroniki oraz Jej zespół: dr inż. Wojciech Krauze, dr inż. Arkadiusz Kuś, dr inż. Michał Ziemczonok, dr inż. Maria Baczewska, dr inż. Piotr Stępień. Został on nagrodzony za znaczące osiągnięcia naukowe. W ten sposób doceniono rozwój innowacyjnych metod dwuwymiarowego i trójwymiarowego ilościowego obrazowania fazowego ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania tych metod w pomiarach biomedycznych na poziomie komórkowym.

Gratulujemy!

Źródło: pw.edu.pl